جنگ ماراتن

    بنام خداوند جان آفرین                                         

خدمت همه دوستان عزیز سلام عرض می کنم.تمامی عزیزانی که در مدّتی که نبودیم

ما را از یاد نبرده و الطاف خود را شامل حال ما نمودند.امیدوارم که این غیبت طولانی

را بر ما ببخشید.امروز می خواهم در مورد یکی از جنگهای ایران و یونان که همواره بر

تاریخ کشورما سایه سیاه خود را افکنده بنویسم.جنگی که شما هم حتما نام آن را شنیده اید.((جنگ ماراتن))

جنگی که هنوز پس از دو هزار و اندی سال اروپائیان با بر گزاری مسابقات دو ماراتن از شکست افسانه ای ایران یاد می کنندو دوندگان جهان یاد دونده ای را که فاصله جلگه ی ماراتن تا آتن را یکسره دوید تا خبر شکست ایرانیان را بدهد زنده نگه می دارند.

نکته ی جالب اینجاست که ما نیز در کشور خودمان این مسابقه را با همین نام برگزار می کنیم  و به پاس دروغگویی های مورخ مغرضی چون هرودوت یونانی و پلوتارک یاد این دونده را زنده نگه می داریم!!!

ابتدا مشخصات میدان جنگ را برایتان می گویم...خلیج ماراتن دریای باریکی هست که به طرف جنوب امتداد یافته و دماغه ای از طرف شمال به درون خلیج مزبور دویده که در مقابل آن دشتی است به طول ۹ کیلومتر و عرض ۲ کیلومتر..که این محل منطقه ی نبرد بوده است.

مورخین یونانی غلو زیادی در مورد سپاه ایران نموده اند !!مثال میزنم:کرنلیوس نپوس:پیاده نظام ایران  ۲۰۰۰۰۰ نفر سواره نظام ۱۰۰۰۰ نفر.ژوستن:عده ی کل را ۶۰۰۰۰۰ نفر دانسته است.و تمام این ارقام برای بزرگ کردن قضیه بوده است.

(ادواردمی یر) که در تاریخ عهد قدیم متخصص و متبحر بوده سپاه ایران را ۲۰۰۰۰ نفر قید کرده است.که این رقم با عنایت به طول و عرض میدان جنگ صحیح و منطقی می باشد.

پس از شروع جنگ قلب سپاه ایران ..قلب سپاه یونان را شکافت و عقب نشاند...ولی جناحین موفق به پیشروی نشدند به همین دلیل خطر محاصره قلب قشون را که سپاهیان جاویدان بودند تهدید کرد...و مجبور به عقب نشینی گردیدند تا از مسیری دیگر مبارزه را آغاز نمایند در بازگشت ایرانیان از ماراتن هیچ نشانی از شکست وجود نداشت..زیرا چنین شکستی که مورخین یونانی از آن یاد کرده اند یعنی شکست ۶۰۰۰۰۰ نفر سپاه ایران در مقابل ۱۵۰۰۰نفر یونانی!! حداقل نیاز به تعدادی اسیر دارد که هیچ اسیری در تاریخ قید نشده است.

و قضیه فقط به شکل یک عقب نشینی تاکتیکی بوده است..ولی آنان در طول تاریخ این مورد را بسیار بزرگ جلوه داده و متاسفانه ما خود نیز با آنان هم صدا شده ایم.

صد البته این برای آنان طبیعی است زیرا همواره در مقابل شجاعان ایران زمین فراری بوده و شکست می خوردند و این مورد را مرهم آلام خود می دانند ..نکته عجیب هماوایی ما با آنان در مورد( دو) تاریخی و دروغین ماراتن می باشد.در پناه  حق باشید.

/ 59 نظر / 40 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه

به نام خدا و با سلام...با يک کم تاخير و کلی ببخشيد...تولد امير آقا مبارک..گرچه توی وب حامد تبريک گفته بودم ولی خوب بايد می آمدم اينجا ..ببخشيد خلاصه..راستش هی دارم اين کامنتها را می خوانم ببينم من نيومده بودم اينجا بگم که آپديت کردم(آن موقع..)ولی ظاهرا نيومده بودم!!!...حواس پرتيه ديگه...ممنون از اينکه اومدی آبجی مريم...اين روزها ماراهم دعا کن..فعلا با اجازه...

آرش شفاعی

سلام از سرزدنتان به وبلاگ حقير ممنون ...از نوشته تاريخی و نکته بينانه تان لذت بردم...بهروز باشيد

امانت ع ش ق * دختر پاییزی *

از کجا بايد گفت؟.....سکوت..سکوت...سکوت..زندگی زيباست..دنيا بزرگ است...به اندازه ای که تمام انسانها در آن به دنيا آمدند..بيايند..زندگی بکنند...و عاشق باشند...و اين پايان راه است...پايان يک تنهايی..تصويری خام در ذهن انسانها...عشق سر آغاز تنهايی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!سلام...خوشحالم از آشنايی با شما و وبلاگتون....از شما دعوت ميکنم به کلبه تنهايی من بياين و فرياد بی صدای مرا بشنوی..پس منتظرتونم..... امانت عشق..امانت عشق..امانت عشق.....التماس دعا ..(دختر پاییزی)

پسربچه...

سلام.برای اولين بار که به بلاگات ميام.هنوز وقت نکردم مطلبت رو بخونم .ولی مطمئن باش ميخونم تا جايی که خوندم خيلی جالب بود.موفق باشی....سر بزن

حامد کشکول

سلام . خوبين . شبای احيا نزديکه . دعا واسه من و خانواده ام يادتون نره . علی الخصوص از خدا بخواهيد آدم بشم . مريم خانم خواستم بگم هنوز زنده هستم باز نگران نشی ها .

نوا

به نام دل...در اين شب ها درهای رحمت الهی به روی همه ی ما گشوده ميشه... قدر اين " قدر" رو بدونیم... التماس دعا

مداد سفید

سلام ...خيلی ممنون که به ما سر زدين ....اينجا چه خبره ؟ همش حامد و مهشيد نظر دادن ماشاالله

سجاد

سلام .... وخسته نباشيد......منظورمون از اون جمله ای که شما روش دست گذاشتيد اين بود که : نه اينکه بريد وجود گوشه نشين رو از بين ببريد بلکه گوشه نشينی رو از بين ببريد بعبارت ديگر يعنی با هر کارسی که خودتون بلديد از قبيل دوستی ... محبت ... يا خيلی از کارهای ديگه ....... اين از اون جمله هاست که چند دفعه بايد خوند تا بفميد که مرجع گوشه نشين نيست بلکه گوشه نشينیه ........ شما هم خنگ نيستيد .پرسيدن هم عيب نيست هيچ وقت ........ التماس دعا

رنگین کمون

سلام...وبلاگتون زيباست و اطلاعات جالبی هم منتقل ميکنين...در پناه خدا... پروردگارا : به من بينش ده تا راه زندگي ام را بيابم . دليري ده تا موانع زندگي را پشت سر نهم . ايمان ده تا تو را دريابم و فهم ده تا متوقع نباشم دنيا و مردم آن مطابق ميل من رفتار کنند !! يا حق

نگار

سلام مریم خانومي خوشحالم کردی که بهم سر زدی راستی توام واسه من عزيزی چون من دو اسمم و اون يکی اسمم مريمه نوشتهاتو خوندم واسم جالب بود بازم بهم سر بزن منم بازم ميام پيشت