نقدی بر فیلم 300

به نام خدا
300c.JPG
سلامی دوباره خدمت تمامی دوستان و یاران مهربان
بالاخره موفق شدم فیلم 300 را با زیرنویس فارسی آن پیدا کنم و ببینم راستش را بخواهید بعد از دیدن این فیلم عصبانیتم از دست سازندگانش کلا فروکش کرد و حتی می توان گفت که قدری حق شناسی نیز نسبت به آنان پیدا کردم زیرا این افراد با ساختن این فیلم که بر گرفته از یک واقعه ی تاریخی و صد البته واقعی بود بر خلاف نظرشان  که  خراب کردن وجهه ی ایران و ایرانی بود با وارد کردن قسمتهای افسانه ای و دروغ به این ماجرا علاوه بر اینکه رشادت 300 سرباز اسپارت را زیر سوال برده اند باعث مخدوش گشتن اصل ماجرا نیز گردیده اند .
در اصل این ماجرا شکی نیست .300 جوان شجاع اسپارتی با جمع شدن در تنگه ی باریک ترموپیل و ساختن یک دیوار  چند روز مقابل سپاه چندصد هزار نفری خشایار شا مقاومت کردند و تا آخرین نفر نیز کشته شدندشهامت ایشان شاه ایران را هم تحت تاثیر قرار داد.
البته اگر از دیدگاه نظامی به این قضیه نگاه کنیم تعبیر منطقی جهت این مقاومت چند روزه وجود دارد چرا که باریکی تنگه ی ترموپیل که اجازه ی حضور همه جانبه ی سپاه ایران را نمی داد باعث شده بود که دلاوران ایرانی در گرو ه های 2 یا 3 نفره در صف جلو با سربازان اسپارت مواجه شوند و همین قضیه باعث کشته شدن سربازان ما می گردید قطعا استادان من همگی مستحضرید که هنوز هم با وجود پیشرفتهای نظامی و سلاح های جدید بهترین محل برای مقابله با نیروهای دشمن تنگه ها و گردنه ها می باشد .
سازندگان فیلم 300 با ساختن چهره ی غیر واقعی از ایرانیان و حضور دیو و جادوگر و سایر خزعبلاتی از این قبیل واقعیت این حادثه ی تاریخی را زیر سوال بردند.
300b.JPG
این درست است که در سپاه ایران نفرات سیاه پوست از حبشه و هند و سایر ممالک حضور داشته اند ولی قطعا هر عقل سلیمی می داند که سپاه جاویدان از میان اصیلترین و زیباترین جوانان ایرانی انتخاب می شدند .
تصور من بر این است که بیش از ملت ایران این باید یونانیان باشند که به سازندگان این فیلم خرده بگیرند .در هر صورت همیشه لطف خدا شامل حال ایران بوده و تاریخ پر افتخار این کشور موید این مطلب می باشد .
امیدوارم که ما نیز چون پیشینیانمان که عظمت و افتخار برای ما به یادگار گذاشتند  برای فرزندانمان سربلندی و آبرو به جای بگذاریم.


/ 64 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حامد

سلامممممممم اگه كامنتا تائيديه اين تائيد نشه بي زحمت از احوالات دادش امير و ابجي خانم ما ؟؟؟ خيلي دوست داشتم تولد ريحانه رو هم بگيرم اما خب .... حس كردم شايد ناراحت بشيد و از اين دخالت هاي نا به جاي من خوشتون نياد وگرنه كليه وسايل و لوازمش هم تهيه شده به هر حال گفتم شايد حتي خوشتون نياد كه اين مسائل اينترنتي بشه منم سكوت كردم خلاصه اينكه تولدش مبارك واسش يه هديه ناقابل هم فرستادم بي زحمت بديد به ريحانه چيزي نيست بابا يه پژو ۲۰۶ با كليه امكانات هست در همين حد از طرف من بهش تبريك بگيد

حامد

راستي يه اس ام اس داداش امير اقا ديروز فرستاده برام با اين مضمون : سلام حامد من در شرف پدر شدن هستم ولي براي انتخاب نام اين كوچولو هنوز كاري نكرده ايم لطفا نام پيشنهادي خودت را برام اس ام اس كن ضمنا ابجي مريم هم نفهمه چون مي خوام سورپرايز بشه ببخشيد خبراييه و ما بي خبريم ؟ البته يه جمله ديگه هم گذاشته بودن كه نميدونم ربطش چي بود گفته بودن كه ضمنا يادت باشه كه فقط باباي اين ني ني جديد سيد هست و مادرش سيد نيست . خلاصه گفتم شما هم در جريان باشيد

مادر سپيد

ای بابا خانوم و اقا چقدر تنبل تشريف دارن !!!؟ کجاييد پس ؟ اپم

مهشيد

سلام. ای بابا امير مريم امتحان داره تو که نداری .اينجا رو آپ کن ديگه. قربون دستت بيا وبه منم آپ کن

مادر سپيد

مهمونات نرفتند بيايی آپ کنی مريم خانم ؟ لااقل اين ليست خريد رو از امير آقا بگير ايشون بياند برای آپ !!!!

حامد

نمي روم ز ديار شما به كشوری دگر برون كنيد از اين در ، درايم از دری دگر

گلبانگ سحر

سلام... زنده باد ايران سرفراز ... فيلم ۳۰۰ و۶۰۰ رو ولش...

ZeYnAb

پس چرا به روز نمی کنيد