درد دلی تلخ

                                                                     به نام  پوشاننده ی گناهان
سلام
دوستان عزیزم من به این زودیها قصد نوشتن نداشتم  اما با توجه به یک موضوع خاص احساس کردم نیاز دارم مکنونات قلبی خود را در قالب چند واقعه ی تاریخی بنویسم.
قطعا تمام استادان من در مورد وجود افراد شبیه به هم در طول تاریخ اطلاعات جامع و کامل دارند ولی منباب یاد آوری من چند مورد را می نگارم .
از دوران هخامنشی شروع می کنم :کمبوجیه برادر خود بردیا را به دلیل محبوبیت بین مردم به قتل رساند و چند سال بعد وقتی به مصر رفته بود و پس از چند شکست پیاپی در حال برگشتن به ایران بود(522پ .م) در اکباتانا..به وی خبر رسید که بردیا بر اریکه ی شاهی تکیه زده است ! و کمبوجیه با توجه به وضع نامساعد روحی دست به خودکشی زد .
حال ببینیم بردیا که بود.وی مغی بود به نام گئوماتا که با استفاده از شباهت خود با بردیا خود را به جای وی معرفی کرد .و نکته ی جالب اینکه هیچ کس تا زمانی که همسر وی بنا به در خواست داریوش در خواب از روی گوشهای بریده اش متوجه ی تقلبی بودن وی شد به این نکته پی نبرد.
مورد دوم مربوط به ناپلئون  است مردی به نام جان که در تاریخ  به نام سایه ی عقاب مشهور است و به حدی به ناپلئون شبیه بود که حتی اکنون هم هیچ کس مطمئن نیست که ایا کسی که در جزیره ی سنت هلن فوت کرد ناپلئون بود یا شبیه او!!
و دهها مورد دیگر.از جمله هیتلر که چندین شبیه داشت و...و...و
البته قطعا مستحضرید که شاهان و بزرگان برای محافظت خود افراد شبیه خود را پیدا می کردند.
و اما منظور از نگاشتن این سطور و علت ناراحتی من.....در حیرتم از مرام و منش ایرانی..ملتی که من حقیر همیشه به داشتن این ملیت افتخار می کنم.
اکنون نمی دانم ما را چه شده است.به سادگی با آبرو و حیثیت خانواده ها بازی می کنیم .
من فیلم مستهجنی را که در مورد یکی از افراد این جامعه ساخته شده است را ندیده ام و هیچ کنجکاوی هم برای دیدنش ندارم.نمی دانم این قضیه حقیقت دارد یا خیر.
ولی اگرفقط یک درصد احتمال بدهیم که این مورد یک شباهت صوری همان طور که در بالا گفتم باشد ..با خود می گویم خدا به فریاد تمام کسانی برسد که با آبروی این شخص و خانواده اش بازی کرده اند.ای کاش این اشخاص فقط یک لحظه خود را به جای یکی از افراد این خانواده می گذاشتند .آن وقت مطمئنم که حتی اجازه ی فکر کردن به این مطلب را هم به خود نمی دادند .
امیدوارم خداوند به این خانواده توانایی مقابله با این شرایط سخت را بدهد.و این شخص اگر بی گناه است بداند که خداوند به فریادش رسیده و دادش را از تمامی مقصران این داستان خواهد ستاند .بدانید که حتی نقل قول در این ماجرا گناه دارد ( بترسید از مجازات خداوند که نتیجه ی گناهان را مستقیما در همین دنیا هم در دامن انسان می گذارد )
جریان مولای متقیان با آن زن زنا کار را حتما همگی شنیده اید که پس از مدتها تلاش جهت نجات این زن از مرگ (با توجه به ندامت و اصرارش برای سنگسار شدن)در آخرین لحظه ی سنگسار دستور داد فقط کسانی سنگ پرت کنند که خود هیچ گناهی نکرده اند!!!و فقط 3 سنگ به طرف  زن پرت شد که علی و حسنین بودند.
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
خداوند آبروی همه ی شما را حفظ کند.                               یا علی08.gif

/ 24 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرزانه

خدايا کمک کن که درست قضاوت کنيم پيشم بيا اپم

مریم

http://tzamirebrahimi.blogfa.com/ طرفداران زهرا امیر ابراهیمی

طرفداران هنرمند محبوب زهرا اميرابراهيمي

سلام از حضورت ممنون و آفرین و مرحبا بر شما که از شرافت و انسانیت دفاع می کنید به همه ی دوستان وبلاگنویتون بگویید بیایید تو وبسایتهامون تو نوشته هامون به همه بگیم که دروغ . به همه بگیم که زهرا پاکه به همه بگیم که اون این کاره نیست و به دوستان وبلاگ نویسمون بگیم که اون لینکها و عکسهای کذائی رو بردارن بگیم که ناخواسته دارن گناه کبیره مرتکب میشن بگیم که اگه روزی این بلا بر سر عزیزان خودشون بیاد چه حالی دارن و به زهرای عزیز بگیم که باش ما هم هستیم راستی من هیچ نسبتی با زهرا ندارم حتی یکبار هم از نزدیک ندیدمش و فقط فیلمهاشو دیدم

مهيار - مترجم نوپا

سلام متن زیبای شما را خواندم -از اینکه چنین موضوعی در جامعه مطرح می شود متاسفم و از بابت وجود عزیزانی چون شما مفتخرم

طرفداران هنرمند محبوب زهرا اميرابراهيمي

چه زیباست شرافت و انسانیت و مردانیت . درود بر زنان و مردان بزرگ ایران زمین زنده باد جوانمردی و نوع دوستی زهرای عزیز محکم استوار باش . محکم و استوار باش که هنوز ایران مهد تمدن جهان پر است از جوانمردانی که قلبشان برای انسانیت می تپد اگر تو شهروندان بدون تعصبی دیدی . بزودی خواهی دید که متعصبانی که تورا خواهر عزیز خود می پندارند فراوانند تو بدان که افکار میلیونها غیرتمند ایرانی همچون افکار تو پریشان است تو بدان چشمان میلیونها ایرانی همچون چشمان تو شبها را بی خواب سپری می کنند تو بدان قلب میلیونها ایرانی همچون قلب مهربان تو پر از درد و رنج است تو بدان جگر میلیونها دختر و زن و مرد ایرانی همچون جگر تو خون خون خون است . راحتی خیال تو اسودگی خاطر ماست زنده باد ایران و ایرانی زنده باد هنر و هنرمند

فرهاد

سنگ بد گوهر اگر كاسه ي زرين بشكست ......قيمت سنگ ، نيفزايد و زر ، كم نشود

تبريک ميگم.بالاخره همون پسر رو دستگيرش کردند.

شهرام

بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم موفق باشید 25 ماه شوال یادمان نرود التماس دعا[بدرود]

شهربانو

مریم عزیز خدا ما مردم را از شر افکار شیطانی حفظ کند . فکر می کنم شخص مورد نظر را شناختم و شنیدم که شکایت و موضوع را پی گیری کرده . با این گونه دشمنی ها خیلی از خانه ها را خراب کرده اند . الحق که درد دلی تلخ بود .

آشنايي با يك معلول قطع نخاع

سلام بر مريم خانم گل دوست عزيز و بسيار گرامي . ممنون از لطف بي كرانتان . ما هم يه چند سالي شيراز كه نه بلكه جهرم زندگي كرديم البت اون موقع حتما شما جاي بهتري بوديد يعني اون دنيا لذت بردن از اونچه كه داريد را فراموش نكنيد بخصوص تندرستي كه بزرگترين ثروت‌هاست به همه با صداي بلند سلام كنيد