بازگشت

                                                           به نام خدا 

image612.jpg 

بعد از چند ماه دوری باز هم سلام  08.gif

خیلی دلمان برای اینجا تنگ شده بود و خوشحالیم باز هم می توانیم در خدمت شما عزیزان باشیم.

تصمیم گرفتیم تغییراتی در اینجا بوجود آوریم به صورتی که هم زنگ تفریح و هم مطالب تاریخی با هم در وبلاگ نوشته شود البته خوشحال می شویم نظر شما را در این مورد بدانیم.

دوستان قدیمی با روال این وبلاگ آشنا هستند .اما برای دوستانی که احتمالا برای بار اول گذرشان به اینجا می افتد لازم است بگویم .زنگ تفریح را من و مطالب تاریخی را امیر آقا می نویسند.

این شما و این هم امیر آقا41.gif

سلام دوستان08.gif

گفتنی ها را مریم خانم فرمودند .در این قسمت سرتان را زیاد به درد نمی آورم فقط متن منشور کورش هخامنشی را می نگارم هر چند که قطعا همگی شما بزرگواران با آن آشنا هستید ولی فکر میکنم هیچ فرد ایرانی از بارها خواندن این منشور که نمایانگرفرهنگ غنی ایران در طول اعصار گذشته می باشد خسته نمی شود:

منم کورش ،شاه جهان،شاه بزرگ، شاه دادگر، شاه بابل،پسر کمبوجیه.....آنگاه که بدون جنگ و پیکار وارد بابل شدم همه مردم گامهای مرا باشادمانی پذیرفتند. در بارگاه پادشاهان بابل بر تخت شهریاری نشستم،مردوک(مردوخ،خدای بابلیان)،دلهای پاک مردم بابل را متوجه من کرد...زیرا من او را ارجمند و گرامی داشتم .ارتش بزرگ من به آرامی وارد بابل شد. نگذاشتم رنج و آزادی به مردم این شهر و این سرزمین وارد آید آنها را از زیر یوغ اسارت خارج ساختم.به بدبختی های آنان پایان بخشیدم....فرمان دادم که همه مردم در پرستش خدای خود آزاد باشند و کسی آنان را نیازارد.خداوند بزرگ از کردار من خشنود شد....او برکت و مهربانیش را ارزانی داشت. ما همگی شادمانه و در صلح و آشتی مقام بلندش را ستودیم....من برای همه مردم جامعه ای آرام مهیا ساختم و صلح و آرامش را به تمامی مردم اعطا کردم.

پیام کورش و شالوده سخن مردم ایران بر صحن تالار سازمان ملل ارمغانی است از ایران زمین برای جهانی که از جنگ و خشونت خسته شده است.41.gif49.gif

زنگ تفریح:

دلم می خواهد اولین مطلب را با لبخند شروع کنیم.01.gif..البته از هر نوعش قبوله 04.gif

شاید همگی شنیده اید که می گویند خنده بر هر درد بی درمان دواست.

(لوئیزهی)می گوید ((دلیل اینکه نمی خندید آن نیست که پیر شده اید، شما پیر می شوید چون نمی خندید))

بزرگ دیگری می گوید:

ـ خندیدن نیایش است .31.gif

ـ اگر بتوانی بخندی ،آموخته ای که چگونه نیایش کنی

ـ جدی نباش!43.gif

ـ عبوس هرگز نمی تواند مذهبی باشد.47.gif

ـ هنگامی که هر بافت وجودت از شادی بلرزد ،به آرامش عظیم دست می یابی!25.gif

اخیرا دانشمندان آمریکایی تغییرات وسیعی را در این مورد آغاز کرده اند، از جمله:وقتی تعدادی از آزمایش شوندگان شروع به لبخند زدن می کردند میزان ضربان قلب آنان کاهش می یافت ،فشار خون پایین می آمد و سیستم های بدن آرام می شدند.

اما یادمان باشد قانون طلایی خنده را که می گوید:

همیشه با دیگران بخندیم و هرگز به دیگران نخندیم!

همچنین فرمولی است برای آنکه شادیهایمان دو برابر و غم هایمان نصف گردد.

شادی اگر تقسیم شود،دو برابر می شود!

غم اگر تقسیم شود نصف می شود!

چکیده مطالب:

ضرر نمی بینی از همین اکنون لبخند زدن را تجربه کن!

یادت باشه !انسانهای خندان و شاد به خداوند نزدیکترند.

کمی موسیقی گوش کن ،برقص،بخند،(حتی به زور)آنگاه بنشین و نظاره کن آثار شگرف همین حرکات به اصطلاح اجباری را!36.gif

فراموش نکن ،همین لحظه را ،اگر گریه کنی یا بخندی !بالاخره می گذرد،امتحان کن.

بهشت یعنی شادی،خنده،سرور و شعف

جای  تاسف است ! ما برای شاد بودن بهانه ا ی می خواهیم ولی برای غمگین بودن نیاز به هیچ بهانه ای نداریم!

جان کلام:

یکی از راه های تقرب به درگاه خداوند شادی است.49.gif

شاد و پیروز باشید.49.gif

/ 45 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ZeYnAb

سلااام وااای چه خوب که برگشتيد واقعا ميگم کلی باعث خوشحالیم شدين (يه بهونه ی خوب واسه خنديدن گير آوردم واسه چند دقيقه!!) ولی خدایی مریم جون برای خندیدن و حتی لبخند زدن باید یه بهونه ای وجود داشته باشه دیگه....که البته خدا را شکر اون بهونه رو میشه راحت گیر آورد اما من این جدی نباششو نگرفتم خوب آخه یه وقت هایی لازمه هااااا

سجاد

سلامممممم خوشحاليم که دوباره برگشتيييييييييييييييييييييييين!! دلمون اندازه يه نخود فرنگيه سبز شده بووووووووووووووووووووود! به جايه تعريف کردن تاريخ ميگفتين چه خبرااااا؟

سجاد

ببخشيد به بزرگيه خودتووون که مام دير اووومديم از اينوراا!! اخه هم من هم داداشيم امسال کنکووريم يخورده همچين همچيموون تو هم گره خوده!!! در مورده اون چشيريم که سينا گفته ووود ت کامنتا و سبب نگرانی شده بووود ! چيزه همچين مهمی نبووود فقط من يه ظهره جمعه بارونی اسيره يه تصادف زنجيره ايی شدمو ماشينم از دست رفت!!!!!! همين!!! اميدوارم که هميشه شاد و سايتون بالاسر بچه ها باشه!!! سلامه زياد برسووووووووووووونيد!!!!